Neden Hindiyi Tercih Etmeliyiz?

ZENGİN PROTEİN İÇERİKLİ HİNDİ

Hindi sadece lezzetli olmakla kalmayıp, alabileceğiniz en sağlıklı etlerden biri, sağlıklı, dengeli bir diyet ve hayat tarzı için ideal bir seçenek.

HİNDİ PROTEİN İÇERİĞİ

Hindi göğüs eti doğal olarak proteince zengin bir besindir;
100gr pişmiş hindi göğüs eti yetişkinler
için tavsiye edilen günlük alım miktarının yarısı kadar, yani 28gr protein içerir.

Bir insanın günlük yaklaşık 50gr protein alması tavsiye edilir, bu nedenle hindi eti yemek günlük protein alımını ciddi anlamda destekleyebilir.

Protein; balık, yumurta, süt ve sebze gibi gıdalarda da bulunur, fakat hindi eti oldukça iyi bir protein kaynağıdır.

"100GR HİNDİ ETİNDEKİ PROTEİN MİKTARINI ALMAK İÇİN 2 BÜYÜK PARÇA BROKOLİ YEMENİZ GEREKİR."

PROTEİN AÇISINDAN

PROTEİN NEDİR?

Protein tüm hücrelerde ve vücut dokularında bulunur ve SAĞLIKLI VÜCUT YAPISINI KORUMAK İÇİN GEREKLİDİR. Protein, tüm vücut fonksiyonlarında kullanılır, iç ve dış hasarların onarılmasına yardımcı olur.

Bunlar mesajları beyine taşır, vücudu hastalıktan korur, bizi fit ve iyi hissettiren fonksiyonlara katkı sağlar.

Protein, kas ve kemik yapısının gelişimi ve onarımına büyük katkı sağlar.

PROTEİN
NEDEN BU
KADAR
ÖNEMLİ?
"Protein, vücudumuz ve vücudumuzda bulunan tüm hücrelerin düzgün çalışması için gerekli olan en önemli moleküllerden biridir."
Çok çalıştığımızda veya spor yaptıktan sonra bazen kaslarımızda ağrı olur. Bu durum kaslarımızı çok zorladığımız ve hafifçe yırttığımıza işaret eder. Hissettiğimiz bu ağrı vücudun tekrar güçlenmek için kasları onarmasından kaynaklanır. Proteinin düzenli ve yeterli miktarda alınması kasların onarılmasına ve gelişmesine yardımcı olur, bu nedenle yoğun spor yapanlar proteini fazla tüketmeye özen gösterir.
Spor öncesi atıştırmalık olarak veya sonrasında akşam yemeğinde hindi eti yemek oldukça yararlıdır. Zira protein açısından zengin gıdalar, kas kütlenizin büyümesine ve gelişimine katkıda bulunur.

ÜRÜNLERİMİZDEKİ PROTEİN ORANI

Ürünlerimizin enerji miktarının %88i proteinden gelmektedir. Bu nedenle ürünlerimiz lezzetli olduğu kadar protein açısından da oldukça zengin ve sağlıklı öğünlerin vazgeçilmezidir.